Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Festival divadelních zázraků, Loutkář 1/2018, p. 86–89

Mezinárodní Festival of Wonder, který se koná v malebném dánském městě Silkeborg (loňský ročník se uskutečnil ve dnech 9.–12. 11. 2017), je koncipovaný jako bienále. Podle dostupných ohlasů i počtu hostí pozvaných z celého světa je jedním z nejrespektovanějších festivalů v Evropě zaměřených na loutkové divadlo.

První ročník festivalu se uskutečnil v roce 1986 a až do roku 1999 se konal každoročně. Dramaturgie nesoutěžní přehlídky je poměrně eklektická, byť má dopředu vytyčené téma. Letos to bylo loutkové divadlo a živě hraná hudba, ale popravdě se to týkalo víceméně jen úvodní inscenace Moondog v režii Anette Dabsové (Schauspielhaus, Bochum). Ta kombinuje pohyb obrovské loutky psa a koncert sestávající z písní newyorského pouličního umělce Louise Thomase Hardina a podrobněji jsem o ní psala již v souvislosti s mezinárodním festivalem FIDENA (Loutkář 2/2016, s. 76–79).

Silkeborská přehlídka z…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
MEZINÁRODNÍ MAGISTERSKÝ PROGRAM PUPPETRY – VÝZVA

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.