Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Balvínová, Malvína: Výsledek je lepší, než bych měl odvahu si pomyslet, Loutkář 1/2018, p. 84–85

Uvedením filmu Lajka završil Aurel Klimt svůj zatím největší filmový projekt: celovečerní animovaný film. V následujícím rozhovoru prozradil, jak vznikaly loutky, kdo ho inspiroval, když vytvářel podobu hlavní hrdinky i jaké projekty chystá do budoucna.

Jaký máte pocit po dokončení filmu, na kterém jste pracoval tolik let?

Na jedné straně je to dobrý pocit, že se film dokončil. Na druhé straně jako autor samozřejmě trnu, jak bude přijímaný diváky a kritikou. Rozhodně jsem ale rád, že je Lajka hotová a myslím si, že jak já, tak moji spolupracovníci, jsme do toho dali maximum a s výsledkem jsme spokojení.

Liší se finální film od vaší původní představy?

Musím přiznat, že s notnou dávkou potřebného štěstí, a hlavně odhodláním všech, co se na Lajce podíleli, je výsledek lepší, než bych měl odvahu si pomyslet před deseti lety. A to platí nejen o technické stránce, ale hlavně u provedení a obsahu.

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
MEZINÁRODNÍ MAGISTERSKÝ PROGRAM PUPPETRY – VÝZVA

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.