Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Vondráková, Adéla: Objekty nehledám, to ony hledají mne, Loutkář 1/2018, p. 78–79

V listopadu loňského roku proběhl na katedře alternativního a loutkového divadla na DAMU workshop s Agnés Limbosovou, jednou z vůdčích osobností théâtre d’objets (objektového/předmětového divadla, v textu ponecháno bez překladu, pozn. aut.). Je to nesmírně charismatická dáma, ze které vyzařuje vřelá přátelskost v souladu s jakousi sveřepou neohrožeností.

Jak se vám na pražské škole líbí?

Je to tu skvělé. Učívám na různých školách, ale tady jsem poprvé. Pracuji s druhým ročníkem, je to mix herců, režisérů a scénografů a učím také studenty Erasmu. Théâtre d’objets sice znají, ale ne tak, jak ho vnímám já. Dostávají se do toho pomalu, ale už se to blíží.

A co je tedy pro vás théâtre d’objets?

Abychom se zorientovali v kontextu – théâtre d’objets bylo pojmenováno před více než třiceti lety lidmi z Théâtre de Cuisine z Marseille, z Le Vélo Théâtre z města Apt a z Théâtre Man…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
MEZINÁRODNÍ MAGISTERSKÝ PROGRAM PUPPETRY – VÝZVA

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.