Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Drtina, Michal: Nejsem despota, snažím se žáky pouze provokovat, Loutkář 1/2018, p. 72–74

Herečka, režisérka, osvětlovačka, zvukařka, ale především skvělá pedagožka s neutuchající energií, pronikavým pohledem i hlasem. Je mámou svým třem synům a divadelní mámou mnohým žákům literárně-dramatického kroužku Základní umělecké školy F. A. Šporka v Jaroměři, ke kterým je přísná, ale spravedlivá.

S tvými soubory se v posledních letech pravidelně potkáváme na národních přehlídkách mladého, netradičního i loutkového divadla. To je v Jaroměři tolik talentovaných dětí?

Myslím, že jsou v Jaroměři děti stejné jako všude jinde. Ale asi mám štěstí, že v dramaťáku zůstávají ty, které to baví a mají chuť pracovat a objevovat. Já se pouze snažím jim pro to objevování připravit podmínky a co nejlépe je vést, a to především k rozhodnutí. Mám zásadu, že na tom, co budou zkoušet, jakým tématem se budou zabývat, se musí především všichni shodnout. Snažím se, aby k sobě byli všichn…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
MEZINÁRODNÍ MAGISTERSKÝ PROGRAM PUPPETRY – VÝZVA

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.