Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Vojtíšková, Zuzana: Zábava nejen pro teenagery, Loutkář 1/2018, p. 52–53

Naivní divadlo se tentokrát pustilo do odvážného počinu – připravilo současnou hru pro náctileté. Přilákat tuto věkovou skupinu do divadla, zejména tam, co se normálně hraje loutkami pro prťata, to chce skutečně dobrý nápad. Hra Šimona Olivětína Řekl bych nějakej vtip a pak bych umřel smíchy svůj cíl splnila.

Za pseudonymem Šimona Olivětína se skrývá jméno vědce a dramatika René Levínského. Jeho dramatické texty mívají lehkost, vtip, nevyhýbají se skutečnému životu a jeho všemožným neobratnostem a trapnostem či brutalitám. Vyznačují se jazykovou brilantností a schopností zachytit ve zdánlivě jednoduchých až primitivních podmínkách hlubší témata. Levínský se ve své vědecké kariéře zabývá teorií kooperativních a evolučních her a je členem světové Game Theory Society – lze-li tedy věřit informaci, kterou o sobě autor uvádí na webu Národního divadla. Zdá se, že předpoklad napsat zábavnou di…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.