Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Králová, Andrea: Něco málo o loutkách Františka Vítka, Loutkář 1/2018, p. 8–11

Neměla jsem bohužel možnost vidět kromě Piškanderdulá žádný jiný kus, na němž se jako tvůrce podílel výtvarník František Vítek, a je mi to moc líto, protože právě jeho loutky patří k nejkrásnějším a nejpůsobivějším, které znám.

Tento text nepojednává o scénických výpravách Františka Vítka, nýbrž výhradně jen o jeho loutkách, které se dochovaly a já si je mohla dobře prohlédnout, a některé dokonce i vyzkoušet. Je o loutkách jako výtvarných artefaktech, které z celé divadelní práce v podstatě jediné přežívají, a to ještě jen v lepších případech. Některé se díky osvíceným divadelníkům, kurátorům či sběratelům stávají výstavními exponáty, na některé se zatím práší na půdách divadel a čekají na své znovuobjevení.

Velká část loutek Františka Vítka naštěstí přežila a, jelikož jsou nyní v dobrých rukou, můžeme se společně projít světem jejich nezměrné fantazie, imagin…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
MEZINÁRODNÍ MAGISTERSKÝ PROGRAM PUPPETRY – VÝZVA

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.