Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Blecha, Jaroslav: Z lásky ke dřevu, Loutkář 1/2018, p. 4–7

Osobností čísla jsme tentokrát zvolili jedinečného scénografa, technologa a řezbáře Františka Vítka – a to i s ohledem na letošní významné jubileum královéhradeckého Divadla DRAK, s nímž je neodmyslitelně spjat. Rozhovor s ním se ovšem nemohl obejít bez zapojení Věry Říčařové, protože jsou stejně nerozluční jako mýtičtí Filémón a Baucis. (red)

Věru a Františka Vítkovy jsem dlouhou dobu znal díky své profesi historika loutkového divadla coby významné tvůrce a náš vztah se odvíjel v odborné rovině. Osobně jsme se více sblížili až v roce 2010, kdy jsem jim shodou okolností pomáhal s brněnskou produkcí představení inscenace Skřet půlnoc levou vzhůru vznes. Od té doby jsem je mnohokrát navštívil v jejich přívětivém bytě plném neuvěřitelně pozitivní energie. Byly to návštěvy nevšední, během nichž jsem objevoval stále něco nového, poznával skryté prameny Věřina a Františkova životního kré…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
MEZINÁRODNÍ MAGISTERSKÝ PROGRAM PUPPETRY – VÝZVA

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.