Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Online archiv

Kopecká, Anya: České stopy v Austrálii, Loutkář 4/2017, p. 62–65

Spolupráce Divadla DRAK a Spare Parts Puppet Theatre

Tato studie se věnuje spolupráci královéhradeckého Divadla DRAK, především pak režiséra Josefa Krofty a scénografa Petra Matáska1 a o něco později scénografa Marka Zákosteleckého,2 s perthským Spare Parts Puppet Theatre (Loutkové divadlo Náhradní díly, dále SPPT). Kromě několika workshopů, které pro místní umělce v Austrálii vedli, spolupracovali s uměleckým vedoucím Peterem Lyndonem Wilsonem a Noriko Nishimotovou na čtyřech inscenacích.

Overtura: Josef Krofta a Kalevala

Dramaturg Miloslav Klíma vzpomíná: Kdysi došlo k historické schůzce, při níž Josef Krofta potkal Kalevalu. Chystal se totiž na setkání se skupinkou finských divadelníků a kamarádi ho vybavovali znalostmi finské literatury a padla také zmínka o Kalevale, jakožto základním finském eposu. Soubor divadla z Tampere se této možnosti chytil okamžitě. A tak si s Kroftou plácli. Kolegové pak s velkým g…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.