Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Současné australské loutkářství, Loutkář 4/2017, p. 60–61

Richard Bradshaw, mistr stínového divadla, platí za doyena australského loutkářství. Kromě toho, že nám laskavě poskytl svou studii o dějinách australského loutkářství, kterou napsal pro mezinárodní loutkářskou encyklopedii, svolil odpovědět na otázky ohledně současné australské tvorby a vazeb na české umělce.

Kolik je dnes v Austrálii přibližně profesionálních loutkových divadel? Jsou v tomto ohledu velké rozdíly mezi loutkářstvím v jednotlivých státech a teritoriích?

Klíčové soubory jsou čtyři: Terrapin Theatre (Hobart, Tasmánie), Dead Puppet Society (Brisbane, Queensland), Erth Visual and Physical Inc. (Sydney, Austrálie) a Spare Parts Puppet Theatre ve Fremantlu (poblíž Perthu v západní Austrálii); poslední jmenované má více vazeb i s jinými společnostmi, ostatní soubory mají tendence se od hlavní loutkářské komunity poněkud distancovat. Město s nejpočetnější loutkovou aktivitou je určitě Melbourne …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.