Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Setkání se Schumannem byla velká škola, Loutkář 4/2017, p. 48–51

Málokdy se poštěstí přinést o světově proslulém tvůrci osobní svědectví. V případě Petera Schumanna se to ovšem podařilo, protože režisérka Jana Svobodová se s ním několikrát pracovně setkala a může o něm a o jeho způsobu práce podat skutečně autentické postřehy.

V českém divadelním světě se The Bread and Puppet Theatre poprvé objevilo s inscenací Life and Death of a Fireman v Junior klubu Na Chmenici v říjnu 1987. Bylo to vaše první setkání s tvorbou tohoto amerického souboru?

Ano, předtím jsem je znala pouze z fotografií a z vyprávění Ondřeje Hraba, který je v 70. letech potkal na festivalu Otevřeného divadla v polské Vratislavi. Takže jsem věděla, že na Chmelnici uvidím legendu. Už ten fakt, že představení začínalo venku, znamenal za tehdejšího režimu něco nemyslitelného a výjimečného. Pamatuji si, že v tom představení účinkovalo pět lidí, kteří tančili na chůdách, a to, že mě fascinov…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.