Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Loutkářství je relativně nová forma, Loutkář 4/2017, p. 28–29

V říjnu jsem se na mezinárodní konferenci Loutky a multimédia, kterou v Bratislavě uspořádala prof. Ida Hledíková VŠMU pod záštitou Research Commision UNIMA, seznámila s Irkou Emmou Fischerovou, jejíž velmi osobní příspěvek se týkal multimédií a moderních technologií, které jí pomáhají bojovat s pro loutkáře skutečně fatálním handicapem – ochrnutou rukou. Její láska k loutkám, osobní statečnost a odhodlání čelit nepřízni osudu jsou obdivuhodné a inspirativní.

Na začátek se musím přiznat, že o irském loutkářství mám skutečně jen mlhavou představu. Kolik profesionálních loutkových divadel dnes vlastně v Irsku přibližně působí?

Naše loutkářská komunita je malá, ale zato velmi soudržná. Odhadem existuje asi 10 až 15 profesionálních loutkových souborů, ale jenom jeden z nich má svou budovu, a to Lambert Puppet Theatre. Všichni ostatní kočují po celém Irsku. Každý rok se koná jeden loutkový fes…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.