Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Loutky jsou dodnes okrajová forma, Loutkář 4/2017, p. 16–17

Koho jiného se ptát na současné trendy v britském loutkářství než sympatické dámy a zároveň špičkové loutkářské expertky Cariad Astlesové, vedoucí loutkářského oddělení na Royal Central School of Speech and Drama v Londýně a ředitelky výzkumného centra CROPP (Centre for Research into Objects and Puppets in Performance), která je v současné době také předsedkyní mezinárodní Komise UNIMA pro výzkum (Research Commission).

Jsou pro umělce ve Velké Británii loutky inspirativní i mimo svět loutkového divadla?

Ano, myslím, že došlo k velkému nárůstu zájmu o loutky ze strany “neloutkářů”, zejména ve fyzickém divadle, divadle masek, cirkusu nebo třeba kabaretu. To souvisí i s novým trendem digitálního divadla nebo práce s avatary. Loutky se v “živém” divadle v Británii objevují často, a dokonce se těší větší vážnosti, pokud jsou “součástí” něčeho jiného – činohry, opery nebo fyzického divadla. V …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.