Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Bergmannová, Pavla: Spectaculo Interesse hledající dokonalý obraz skutečného života, Loutkář 4/2017, p. 80–83

Ve dnech 1.–6. října 2017 se Ostrava stala centrem výjimečného divadelního dění. Již podvanácté se zde konal festival Spectaculo Interesse – mezinárodní soutěžní přehlídka nejvýraznějších inscenací a projektů loutkových a alternativních divadel nejen z Evropy.

Festival Spectaculo Interesse pořádá vždy jednou za dva roky ostravské Divadlo loutek. Vzhledem ke stále vzrůstajícímu zájmu nejen divadelních praktiků a teoretiků z různých koutů světa, ale i nejširší divácké veřejnosti lze říci, že si ve svém věku dospívání již získal patřičnou prestiž a směle jej můžeme nazvat jednou z nejvýznamnějších mezinárodních loutkářských akcí nejen u nás.

Zaměření a dramaturgie festivalu

Organizátoři festivalu v rámci výběru titulů záměrně nevolí konkrétní zastřešující témata. Letos je zajímala hlavně kvalita a určitá rozmanitost formy i námětů, což se adekvátně odrazilo ve velmi pestré…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.