Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Online archiv

Periale, Andrew: Divadlo mezi pískem a hvězdami, Loutkář 4/2017, p. 53–55

Americký loutkář Eric Bass není českému publiku neznámý – v roce 2006 byl milým hostem přehlídky Přelet nad loutkářským hnízdem (rozhovor vyšel v Loutkáři 1/2007, s. 26–27), kde uvedl svou slavnou inscenaci Autumn Portraits a vedl i dvoudenní workshop s posluchači KALD DAMU. Následující úryvky pocházejí z rozsáhlé studie, která vyšla v publikaci vydané u příležitosti 20. výročí existence jeho Sandglass Theater. (red)

Dějiny jednoho divadla

Eric Bass vyrostl v newyorském Queensu a v Bronxu. V roce 1969 absolvoval vermontskou Middlebury College, jejíž třetí ročník strávil v Anglii, kde se inspiroval tvorbou Johna a Lyndie Wrightových z Little Angel Theatre. Stejně jako mnozí z jeho současníků opustil tradiční divadlo a vrhl se na alternativní divadelní formy, jako jsou pouliční hraní, pantomima či cirkus, což jeho naturelu vyhovovalo. Pro německý resort v severní části státu New York vytvořil postavu založenou …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.