Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

redakce: Důležité je věřit loutkám, Loutkář 2/2017, p. 78–81

Vzájemné ovlivňování amatérských a profesionálních tvůrců má v Česku velmi hluboké kořeny. Z mnoha amatérských divadelníků se posléze stávají uznávaní profesionálové, kteří se mezi amatéry vracejí jako lektoři. Jejich vzájemné ovlivňování vrcholí s koncem divadelní sezóny na Loutkářské Chrudimi, kde se setkávají nejzajímavější amatérští i profesionální tvůrci k vzájemnému šestidennímu ovlivňování v rámci workshopů, dílen, a především divadelních produkcí.

Amatérské soubory jsou k účasti na Loutkářské Chrudimi vybírány v postupovém systému. Ten započal už v průběhu březnových a dubnových víkendů, kdy se uskutečnilo jedenáct krajových postupových přehlídek amatérského loutkového divadla. V rámci těchto přehlídek bylo k vidění šestašedesát inscenací. Z nich osm obdrželo přímou nominaci do programu 66. Loutkářské Chrudimi a dalších šestnáct bylo doporučeno programové r…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.