Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Online archiv

Balvínová, Malvína: Animace ve frankofonních zemích, Loutkář 2/2017, p. 76–77

Nejen evropské frankofonní země, ale i Kanada patří k významným “hráčům” na poli světové animace. Zároveň zřejmě i díky jazykové spřízněnosti vstupují tyto země často do koprodukcí a pravidelně figurují například v prestižních evropských cenách Cartoon d’Or či César, někdy i v nominacích na Oscara. A to jak s krátkometrážními, tak s celovečerními filmy.

Francouzská animace

Francie je v evropském kontextu skutečnou animační velmocí. Autoři tu mají dobré podmínky pro financování filmů, fungují zde proslulá animační studia, studenti si mohou vybrat mezi množstvím prestižních škol.

Z nejznámějších škol, kde se animace ve Francii vyučuje, můžeme jmenovat například La Poudriére, Gobelins – l’école de l’image či École d’Émile Cohl. Kateder animace je ale ve Francii mnohem více a nejsou zdaleka všechny situovány v Paříži. Studenti většinou tvoří filmy ve skupinách a pod každým snímkem je č…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.