Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Online archiv

Jirásek, Pavel: Loutka mezi divadlem, filmem a televizí 1960–1970 IV, Loutkář 2/2017, p. 72–75

Televizní inscenace s loutkami v šedesátých letech

Téměř po celá šedesátá léta se dramaturgie ČST intenzivně zabývala prověřováním možností loutkářské dramatiky. Inscenace s loutkami byly rozdělovány na tzv. velká původní díla a menší pohádky, určené pro nejrůznější pásma. Z těch menších inscenací zůstalo v archivech zachováno jen několik zlomků na telerecordingovém záznamu, většina z nich byla vysílána živě, a i když byla některá výjimečně zaznamenána na filmový materiál, do dnešních dnů se nezachovala. Ještě na počátku 60. let byla většina delších a závažnějších televizních inscenačních projektů celkem pečlivě sledována i z pozice divadelních loutkářů a některé z nich byly reflektovány také kritikami v Československém loutkáři. Postupně však ze strany televizních loutkářů stále častěji1 zaznívalo, že divadelní loutkáři jsou často natolik zatíženi svou divadelní profe…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.