Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Online archiv

Malíková, Nina: Režisér, dramaturg a historik, Loutkář 2/2017, p. 66–67

Miroslav Česal prokázal neuvěřitelnou jasnozřivost, když ve své studii charakterizoval jubilanta především jako historika. Vytušil v něm totiž potenciál, ve kterém se snoubily především Pavlovy dramaturgické a autorské tvůrčí předpoklady, ve vztahu k jeho původní formaci zdánlivě odtažité. Budoucnost však dala Česalovi nejen za pravdu, ale i pro Pavla Vašíčka, milovníka luštění záhad a objevitele netušených souvislostí, se tak trochu odsouvané hobby stalo fascinujícím divadlem světa.

Chtěla bych se ale přece jen vrátit do doby Vašíčkových režií těsně před tím, než se rozhodl v roce 1998 přenechat režijní veslo jiným (především Tomáši Dvořákovi) a věnovat se roli “advocata diaboli” na poli dramaturgie. Možná se mi nepodaří ani trochu popsat ony stěžejní inscenace (jak je známo, z recenzí a fotek jejich půvab vždycky nevyplývá), ale Vašíčkův přínos pro moderní loutkové divadlo a jeho možno…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.