Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Online archiv

Vondráková, Adéla: Lampion rok poté, Loutkář 2/2017, p. 51–53

Bylo to loni v květnu, kdy jsem v Loutkáři psala o směřování Divadla Lampion po nástupu nového uměleckého šéfa Braňa Mazúcha. Od té doby se toho v Lampionu událo poměrně hodně. Celkem proběhlo pět premiér a jedna se chystá ještě na konec měsíce, představilo se několik (nejen) pro Lampion zcela nových autorů, a tak už bylo na čase zprávu z Kladna trochu aktualizovat.

Zatím nejnovější inscenací Divadla Lampion jsou Prevítovi, jejichž předlohou je stejnojmenná kniha Roalda Dahla. Jde o příběh o panu a paní Prevítových, kteří jsou nechutní a zlí. Pan Prevít kdysi pracoval v cirkuse a chtěl být krotitelem, jenže byl takový prevít, že mohl krotit nanejvýš něčí bobky. Režie se ujal Radek Beran a z inscenace je patrné, že je Dahlův hnusný a často morbidní humor členovi Buchet a loutek velmi blízký. Pana Prevíta (hraje Jan Vejražka, činoherně i skrze loutku) tak režisér skutečně nechává na jevišti drezíro…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.