Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Voisard, Claire: Objevení divadla, Loutkář 2/2017, p. 42

V návaznosti na rozhovor se Sabrinou Baranovou o současném kanadském loutkářství i jeho vazbách na české umělce jsme o osobní vzpomínku na pražská studia a spolupráci s českými tvůrci požádali pochopitelně i její matku, loutkářku Claire Voisardovou, zakladatelku montréalského L’Illusion, Théâtre de Marionnettes.

Loutkové divadlo jsem objevila docela pozdě. V 60. letech jsme se v Québecu setkávali s loutkami především v televizi. Bylo mi už sedmnáct, když jsem zhlédla úplně první loutkovou inscenaci, adaptaci Prokofjevovy opery Péťa a vlk od souboru Marionnettes de Montréal, který založila a vedla loutkářka Micheline Legendrová.

Byla to láska na první pohled! Po představení jsem se s touto úžasnou dámou dala do řeči. Probudila ve mně vášeň pro loutkové divadlo a zasvětila mě do jeho tajů. O pár měsíců později jsem se přidala k jejímu souboru a během divadelní sezóny jsem začala hrát v inscenacích Pé…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.