Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Online archiv

Oliva, Břetislav: Horká francouzská stopa v Chrudimi, Loutkář 2/2017, p. 26–28

Muzeum loutkářských kultur slaví v letošním roce 45. výročí svého založení a při této příležitosti připravuje pro návštěvníky mimo jiné rozšíření muzejní expozice o stálou výstavu cílenou na francouzské loutkové divadlo.

Kdo chrudimské muzeum zná, ví, že se ve svých projektech často a rádo vydává za hranice českého loutkářství, což je v souladu s ideou zakladatelů vybudovat muzejní instituci, která bude prezentovat loutkářství jako mezinárodní fenomén s mnoha podobami, ale společným cílem: dávat radost malým i velkým prostřednictvím příběhů, které loutky dokážou svým neopakovatelným způsobem vyprávět. Záměr postupně prezentovat po vietnamském vodním divadle francouzské loutky z období “belle époque”, tedy poslední třetiny 19. a začátku 20. století, souvisí s akvizicemi, které Muzeum loutkářských kultur v nedávné době uskutečnilo. MLK v roce 2014 zakoupilo díky podpoře MKČR z progr…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.