Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Naše škola je otevřená světu, Loutkář 2/2017, p. 16–18

Ve světě loutkářského umění dnes hraje prim charlevilleský Institut international de la marionette (Institut loutkářského umění), pod nějž spadá i asi nejvyhlášenější loutkářská škola současnosti: École Nationale Supérieure des Arts de la Marionnette. Obojímu dnes “velí” loutkářský dramatik, režisér, překladatel a zároveň pedagog Eloi Recoing.

Jaké hlavní cíle jste si stanovil jakožto nový ředitel Intitutu international de la marionette (IIM), jímž jste se stal v roce 2014? Jak se vám je daří naplňovat?

Převzal jsem vedení Institutu v přelomovém okamžiku jeho existence. V roce 2014 jsem nasedl do rozjetého vlaku, který léta řídila Margareta Niculescu. Zdědil jsem agendu rozpracovaného projektu nové budovy školy École Nationale Supérieure des Arts de la Marionnette (ESNAM), který byl iniciovaný Lucilou Bodson. Mým úkolem bylo úspěšně dokončit rozběhnutý projekt a přesvědčit naše vyučující, aby sc…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.