Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Podivuhodné jsou někdy cesty loutkářů!, Loutkář 2/2017, p. 10–13

Protože má dlouholetá šéfredaktorka Loutkáře Nina Malíková k francouzské kultuře nejen srdečný vztah, ale pochopitelně i hluboké znalosti o ní, je celkem nasnadě, že jsem právě ji požádala o přehlednou sumarizaci dějin francouzského loutkářství, nástin česko-francouzských loutkářských vazeb a zodpovězení otázky, jak se vlastně z Francie stala dnešní loutkářská velmoc.

Ve Francii jste studovala, o francouzském divadle jste psala diplomovou práci a mnoho článků. Která kapitola dějin francouzského loutkářství vás nejvíc fascinuje?

Musím to trochu upřesnit – ve Francii jsem nestudovala, ale byla jsem tam na tříměsíčním studijním stipendiu a pracovala jsem tam převážně v Bibliothèque de l’Arsenal na své diplomové práci o Gastonu Batym a jeho vztahu k loutkám. Pokud jde o francouzské loutkářství, mám těch lásek víc, ale nejspíše je to loutkové divadlo francouzských literátů, zahrnující George…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.