Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Online archiv

Malíková, Nina: Rytíř slovenského loutkového divadla, Loutkář 2/2017, p. 4–6

Nebudu předstírat v následujících otázkách neosobní vztah k dotázanému. Mám tu čest, že mu tykám. S Vladimírem Predmerským se totiž známe už léta – podle jeho osobního svědectví už od mých těch skoro dětských, podle vyprávění jiných už z jeho studií v Praze, také z jeho působení v bratislavské televizi, z letmých festivalových setkání v Plzni, na Mateřince, v Banské Bystrici a na kulturních akcích souvisejících s loutkovým divadlem, naposledy v Rusovcích při oslavě zápisu slovenského a českého loutkářství na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO.

Ze sršatého a nesmiřitelného kritika se léty stal laskavý pozorovatel, glosátor a respektovaná osobnost, aniž by ztratil cokoli ze své náročnosti, a – někdy k překvapení mladších historiků i kritiků – výtečnou (a pro některé ne vždy příjemnou) paměť na dobu i skutky. Kdyby se i v našich zemích udělovaly tituly “rytíř kultury”, pa…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.