Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Online archiv

Drtina, Michal: Marionetové divadlo má stále ohromnou sílu, Loutkář 1/2017, p. 52–53

Když jsem se Honzy Nováka zeptal, proč stále dělá loutkové divadlo, odpověděl, že je to přece jako s ženskou: “Víš, že jsou na světě i krásnější a chytřejší, ale ty jsi s tou svojí, protože ji máš rád. Tak ho prostě mám rád.”

Povoláním lesní inženýr, ale srdcem loutkář, člen Divadla Říše loutek v Praze, která je jeho velkou rodinou. Jako autor, dramaturg a režisér ovlivňoval a stále ovlivňuje nejen tvář své mateřské scény, ale i mnoho jiných divadelních souborů. Díky jeho trpělivé práci archiváře jsou v archivu divadla uloženy dokumenty o stoleté historii této významné pražské amatérské scény, ale i mnoho informací o tradičních loutkových souborech z celé České republiky. Své archivářské nadšení a lásku k loutkovému divadlu zúročil v knize Fenomén českého loutkářství, kterou po několikaleté usilovné práci vydal na konci loňského roku v nakladatelství KANT.

Jaký jsi měl poci…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.