Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Všechny školy vloží do programu to nejlepší, Loutkář 1/2017, p. 44–45

Katedra alternativního a loutkového divadla pražské DAMU se už třetím rokem podílí na vzniku v čísle již několikrát zmiňovaného, zcela mimořádného visegrádského projektu Three Layers of Telling a Story. O podrobnosti ze zákulisí příprav a charakteristiku nového mezinárodního studijního programu jsem požádala vedoucího katedry Jiřího Havelku a projektového manažera KALD Michala Somoše.

Kdo tento projekt inicioval a kdo se do něj zapojil? Jde skutečně o mezinárodní projekt výuky loutkářství?

Nabídka přišla z Budapešti na jaře 2014. Tamější Filmová a divadelní univerzita (SZFE) měla již v té době za sebou dvouleté zkušenosti s realizací mezinárodního magisterského programu Doc Nomads, určeného pro zájemce o tvorbu dokumentárního filmu z celého světa. Dodnes tento program provozuje společně s partnerskými školami z Bruselu a Lisabonu a každý rok do něj přijímá 20 nových studentů. I tak nám představa,…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.