Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Baví ma spoznávať široké spektrum podôb bábkarstva, Loutkář 1/2017, p. 18–20

Profesorka Ida Hledíková je neoddiskutovatelně výraznou osobností slovenského loutkářství. V současné době zastává post vedoucí Bábkarské katedry Vysoké školy múzických umení v Bratislavě a zároveň působí už více než desetiletí v nejvyšších patrech mezinárodní loutkářské organizace UNIMA. Povídaly jsme si proto nejen o její vizi výuky začínajících loutkářů, ale i o současném teatrologickém výzkumu na poli loutkového divadla.

Jaké hlavní cíle jste si stanovila jakožto vedoucí katedry bábkarskej tvorby? Jak se vám je daří naplňovat?

Na pozícii vedúcej katedry bábkarskej tvorby pracujem druhý akademický rok. Priznám sa, že to nie je ľahké, lebo je to úplne iná práca. Celý život som pôsobila v komfortnej slobode divadelného vedca zodpovedného iba sám seba, a teraz mám veľkú zodpovednosť za mnohých ľudí, ich vzdelanie, rozvoj, ich ďalšie kariéry. Je to pre mňa veľká výzva. Kolegovia na kate…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.