Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Online archiv

Kyselová, Eva: Neprítomnosť talentu je vidieť hneď, Loutkář 1/2017, p. 14–17

Mariána Pecka asi netreba v priestore bábkového divadla, nielen toho slovenského, nijak bližšie predstavovať. Pravidelne režíruje na českých, poľských, maďarských scénach, zbiera ocenenia, ale nezanedbáva ani domovské Bábkové divadlo na Rázcestí (BDNR) v Banskej Bystrici.

Jeho tvorba nesie znaky syntézy žánrov a druhov, nezaprie silný vzťah k bábkovej poetike a materiálu a provokuje témami, o ktorých prostredníctvom inscenácii chce s divákom diskutovať. Stretnutie s Mariánom Peckom je vždy inšpiratívne, dokáže zanietene rozprávať o tom, aké má rád divadlo, i nekompromisne sedieť na reprízach a pripomienkovať hercov unavených po náročnom predstavení. Režisér, ktorého práca má mnoho pólov, ale spája ich predovšetkým precízna príprava a snaha o budovanie vlastnej divadelnej reality.

Začnem tak ostro: Čo Marián Pecko a bábka v jeho réžii dnes? Zmenil sa alebo vyvinul váš vzťah k bábke, k bábkovému divadlu?

V…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.