Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Gregarová, Naďa: Loutkářská konzervatoř v Jaroměři - cesta vzniku loutkové inscenace

Jaroměřská konzervatoř je určena začátečníkům i těm, kteří loutkové divadlo třeba i dlouho hrají. Jejími lektory jsou Karel Šefrna (Céčko Svitavy) a Jiří Polehňa (Jesličky Hradec Králové). Témata a náplně dílen jsou např. jak připravit z kvalitní literární předlohy text, který by se dal použít jako základ loutkové inscenace, výroba loutek, povídání o režii inscenace a o divadelní muzice – jak psát a skládat písničky, a budeme se snažit naše loutky naučit, aby si s námi povídaly, aby slyšely a viděly, aby vnímaly vůně světa a aby měly chuť nám na odchodu podat ruku. Prostě aby měly všech pět smyslů.

Dílna byla zahájena v 1. pololetí r. 2007, kdy se uskutečnila 4 víkendové setkání, následovalo týdenní soustředění při Loutkářské Chrudimi a prezentace práce dílny – inscenace Srdce víc než noha na téma pohádky O Rudovousovi z knihy Kočičí král.

Frekventanti i lektoři se rozhodli pokračovat, vybrali si další text a mají v plánu celou práci uzavřít soutěžním představením na Krajské loutkářské přehlídce v Hradci Králové s postupem na Loutkářskou Chrudim. Ve 2. pololetí 2007 se uskutečnila další tři víkendová soustředění a na rok 2008 jsou naplánované 3 termíny: 18. – 20. ledna, 15. – 17. února, 7. – 9. března, 4. – 6. dubna (loutkářská přehlídka).

Loutkář 1/2008, p. 8.

MEZINÁRODNÍ MAGISTERSKÝ PROGRAM PUPPETRY – VÝZVA

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.