Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!
Jan Jirků zkouší inscenaci Zá-to-pekFoto: Divadlo Minor

Divadlo Minor vstupuje do nové sezóny

Divadlo Minor zahajuje další sezónu, ve které chystá tři nové inscenace pro celou rodinu – o Emilu Zátopkovi, vánoční příběh Nanuk a hudební inscenaci Sněhurka.

Kromě toho opět nabídne divákům řadu dílen, outdoorových her a dalších mimodivadelních aktivit.

První premiéra sezóny, která proběhne v neděli 6. října, bude věnována Emilu Zátopkovi. Životního osudu největšího českého atleta se chopil scénárista a režisér Jan Jirků, který divákům zprostředkovává historická témata prostřednictvím strhujícího příběhu hlavního hrdiny. Pro Minor takto vytvořil například inscenace Lipany či Hon na Jednorožce. Ve své novince se tak bude věnovat nejen Zátopkovu sportovnímu a osobnímu životu, ale i nelehkým obdobím 20. století. O hudební doprovod se postará živá minorská kapela s hudbou Jiřího Hradila, člena skupin Tata Bojs a Kafka Band. Významnou roli bude hrát i scénografie Jakuba Kopeckého, který pro představení navrhl netradiční loutky vytvořené pomocí 3D tisku ve spolupráci s firmou Prusa Research.

Minorské představení Vánoce se těší popularitě již více než 15 let. V neděli 10. listopadu posílí „vánoční divadelní nabídku“ nová premiéra Nanuk režisérky Anny Klimešové. V příběhu z Laponského kraje o eskymáckém lovci Panukovi a jeho věrném psu Nanukovi se na Malé scéně představí řada mladých tvůrců i herců – dramaturg Boris Jedinák, scénografové Klára Fleková a Mikoláš Zika, herci Eliáš Jeřábek, Štěpán Lustyk, Kateřina Císařová a Nataša Mikulová či herec a autor hudby Ivo Sedláček.

Poslední inscenace sezóny, jejíž premiéra proběhne v neděli 17. května, navazuje na úspěšnou rockovou Perníkovou chaloupku. Pod vedením režiséra Jakuba Vašíčka a dramaturga Tomáše Jarkovského tak vznikne hudební představení Sněhurka, ve kterém se opět představí například herečka, zpěvačka a šansoniérka Monika Načeva, herci Petr Stach, Ondřej Bauer, Pavol Smolárik či herečky Anna Bubníková a Markéta Ptáčníková. Chybět nebude ani živá minorská kapela ve složení Lubomír Nohavica, Jan Matásek, Tomáš Vychytil, Dalibor Mucha a Jan Hrovatitsch.

Připravované inscenace:

Zá-to-pek

Scénář a režie: Jan Jirků

Dramaturgie: Iva Kopecká

Scéna, masky a loutky: Jakub Kopecký

Kostýmy: Andrea Králová

Hudba: Jiří Hradil

Hrají: Johana Schmidtmajerová, Gustav Hašek, Václav Jelínek, Bořek Joura, Karel Kratochvíl, Ondřej Nosálek

Kapela: Dalibor Mucha, Lubomír Nohavica, Martin Švec, Tomáš Vychytil

Přístupné divákům od 8 let

Premiéra 6. října 2019

Nanuk

Režie: Anna Klimešová

Dramaturgie: Boris Jedinák

Scénografie: Klára Fleková, Mikoláš Zika

Hudba: Ivo Sedláček

Hrají: Kateřina Císařová, Eliáš Jeřábek, Štěpán Lustyk, Nataša Mikulová, Ivo Sedláček

Přístupné divákům od 5 let

Premiéra 10. listopadu 2019

Sněhurka

Režie: Jakub Vašíček

Dramaturgie: Tomáš Jarkovský

Hudba: Daniel Čámský

Kostýmy: Tereza Venclová

Hrají: Anna Bubníková, Pavol Smolárik, Petr Stach, Ondřej Bauer, Monika Načeva, Markéta Ptáčníková

Kapela: Jan Matásek, Jan Hrovatitsch, Dalibor Mucha, Lubomír Nohavica, Tomáš Vychytil

Přístupné divákům od 5 let

Premiéra 17. května 2020

Josef Horák, Minor, 13. 9. 2019

Článek zatím nemá žádný komentář.
Vložit komentář:

Jméno a příjmení (povinné)

Příspěvek

Potvrďte, prosím, že nejste loutka: napište jméno Spejblova syna

MEZINÁRODNÍ MAGISTERSKÝ PROGRAM PUPPETRY – VÝZVA

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.