Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Na začátku sezony se v Divadle Lampion budou zavěšovat vstupenky

Divadlo Lampion se připiujuje k projektu Zavěšená vstupenka, jež pomáhá začleňovat děti ze sociálně znevýhodněných rodin.

S tímto projektem přišlo v roce 2017 brněnské Divadlo Polárka, k němuž se připojilo i Divadlo DRAK z Hradce Králové a Malé divadlo Jihočeského divadla. Divadlo Lampion se rozhodlo připojit od nastávající sezony 2019/20. Cílem je umožnit dětem ze sociálně slabých rodin získat stejné kulturní zážitky jako mají jejich vrstevníci. Přispět může každý divák, stačí jen, když k nákupu vstupenek pořídí ještě jednu označenou jako „Zavěšená vstupenka“. Tu si pak buď vytiskne, nebo vyzvedne na pokladně a zavěsí ji na strom ve foyer divadla. Produkce Divadla Lampion vstupenky předá zástupcům kladenských neziskových organizací (Člověk v tísni, další organizace jsou zatím v jednání), a ti je rozdistribuují přímo do konkrétních rodin.

Zahájení sezony 2019/20 v Divadle Lampion bude tedy ve znamení Zavěšené vstupenky. V neděli 15. září d 15 hodin se nejdříve uskuteční tisková konference i spolu s autory projektu z Divadla Polárka. Odpoledne si děti zatančí na koncertech divadelních kapel Polaris a Žampion. A na konec zahraje skupina DOTmy. Po celou dobu nedělního programu budou moci návštěvníci zavěšovat vstupenky, a tím podporovat děti ze špatných sociálních poměrů. Vstup na koncerty je volný, ale z kapacitních důvodů je nutná včasná rezervace.

„Divadlo Lampion vstupuje do své jubilejní 70. sezony, které se ponese v duchu tématu V cizí kůži. Diváci se mohou těšit na pět krásných premiér plus jednu “off-programovou„. Ke spolupráci jsme opět přizvali špičkové režiséry a výtvarníky. V březnu nás čeká 2. ročník Mezinárodního loutkového festivalu Amplion. Ale budeme také pomáhat dětem ze znevýhodněných rodin, díky projektu Zavěšená vstupenka. Je toho před námi opravdu hodně a moc se na to těšíme.“ Prozrazuje plány na novou sezonu umělecký šéf Divadla Lampion Lucie Radimerská.

Lampion, 13. 9. 2019

Článek zatím nemá žádný komentář.
Vložit komentář:

Jméno a příjmení (povinné)

Příspěvek

Potvrďte, prosím, že nejste loutka: napište jméno Hurvínkova otce

MEZINÁRODNÍ MAGISTERSKÝ PROGRAM PUPPETRY – VÝZVA

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.