Nanuk
Divadlo Minor

10. 11. 2019

https://www.minor.cz/repertoar/vanocni-pribeh

Sněhové závěje, ledové kry a polární záře. Vánoce v Laponsku provází tuhá zima a mráz. Raději zůstat doma u ohně! Jenže Panukovi, eskymáckému lovci, se ztratí během lovu ryb jeho nejlepší přítel, pes Nanuk. A o Vánocích přeci nesmí být nikdo sám. Co na ně čeká ve sněhové bouři? Podaří se jim včas najít jeden druhého?

\„Říkám vám, je to pravda! Daleko na severu žije obr. Přebývá ve své jeskyni docela sám. Pro jeho obrovitost se mu totiž vše živé vyhýbá. Když se mu zasteskne po společnosti, začnou mu z očí padat kroupy a burácivě zpívá do zasněžené krajiny svou píseň. Ze zpěvu vzniká bouře, chumelení a vánice. A tehdy si všichni, kdo se před bouří běží schovat, pomyslí: to zas obr začal zpívat.\“

Autorská vánoční inscenace inspirovaná laponskými pohádkami, kterou připravují čerství absolventi Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU. Odehrává se na Malé scéně bez sedadel.

Premiéra 10. listopadu 2019

Přístupné divákům od 5 let

Délka představení 50 minut

- Informace jsou z webu Divadla Minor

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.