Loutkar.online
Minor Dobré ráno ViktoreFoto: Zbyněk Hrbata

Minorská inscenace o síle prožít svůj život naplno

Na Malé scéně divadla Minor bude 18. listopadu 2021 uvedena premiéra Dobré ráno, Viktore. Autory poetického příběhu o starém pánovi v nemocnici, který celý život hledá draky, jsou Jiří Jelínek a Tereza Lexová.

Pan Viktor Kard coby stoletý dědeček bude vyprávět, jak byl horolezcem, potápěčem, kosmonautem, závodníkem, krotitelem dravé zvěře a jak potkal draky. Je jen na divácích, zda mu budou věřit.

Autor a režisér Jiří Jelínek spolupracuje s Minorem dlouhodobě, jeho hravé inscenace jsou charakteristické spojením s živou hudbou, tancem a osobitým slovním humorem. Tentokrát diváky zavede do nemocničního pokoje, který se ovšem rozžije neuvěřitelnými příhodami tajemného starého pána jménem Viktor Kard. Na nemocničním lůžku se s pomocí loutek a dvou zdravotních sestřiček odehrají vrcholné momenty Viktorova života.

„Jiří Jelínek touto inscenací otevírá citlivým způsobem další sociálně-společenské téma. U jeho předešlé hry Anežka chce tančit byla v centru pozornosti slepá dívka, nyní vidíme stárnoucího pána v nemocnici, jehož životní entuziasmus a fantazie nakazí i stereotypní přístup zdravotnického peronálu. Jelínek opět svým jedinečným způsobem a hravou formou rozesmívá nejmladší diváky a dojetím rozplakává jejich starší doprovod,“ říká dramaturgyně Minoru Iva Kopecká.

Na inscenaci se podíleli stálí spolupracovníci Jiřího Jelínka – výtvarnice Bára Čechová, skladatel Zdeněk Král a autor projekcí Matěj Pospíšil.

Informace o inscenaci

Veřejná generálka: 17. listopadu 2021 v 10:00

Premiéra: 18. listopadu 2021 v 18:00 na Malé scéně

Nejbližší reprízy: 3. prosince od 18:00 a 4. prosince od 10:00

Vstupenky jsou k dostání buď online nebo v pokladně divadla (Po–Pá 10:00–13:30 a 14:30–20:00; So–Ne 11:00–18:00)

Přístupné divákům od 5 let

Inscenační tým

Scénář: Jiří Jelínek a Tereza Lexová

Režie: Jiří Jelínek

Dramaturgie: Tereza Lexová

Výprava: Bára Čechová

Hudba: Zdeněk Král

Hrají: Nataša Bednářová, Anna Bubníková, Ivana Machalová, Filip Nebřenský, Petr Reif

Josef Horák, 16. 11. 2021

Článek zatím nemá žádný komentář.
Vložit komentář:

Jméno a příjmení (povinné)

Příspěvek

Potvrďte, prosím, že nejste loutka: napište jméno Spejblova syna

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.