NDL Boj o oheňFoto: Bohdan Holomíček

Premiéra Boje o oheň v Liberci byla odložena

Vzhledem k umístění člena souboru do karantény byla premiéra inscenace Boj o oheň Naivního divadla Liberec odložena. Náhradní termín byl před uzavřením divadel stanoven na sobotu 31. října v 15:00 hodin. O aktuálním termínu vás budeme informovat.

První novinkou letošní sezóny bude v Naivním divadle Liberec původní loutková hra dramatika Víta Peřiny v režii renomovaného plzeňského loutkáře Tomáše Dvořáka s názvem Boj o oheň. Slavnostní premiéra pro veřejnost se uskuteční v sobotu v magickém datu 10. 10. 2020.

Tentokrát se mohou diváci těšit na ryze loutkovou inscenaci Boj o oheň, původní hru dramatika Víta Peřiny v režii renomovaného plzeňského loutkáře Tomáše Dvořáka (v NDL např. Alibaba a čtyřicet loupežníků, Labutí jezírko, O hodině navíc aneb Potlach v hustníku).

Inscenace diváky přenese do dávných dob pravěkých lovců. Zatímco dva znepřátelené kmeny mezi sebou již od nepaměti bojují (o jámu na mamuta, o maso z mamuta, a hlavně o oheň, na kterém by bylo možné si maso upéct), vzplane mezi jejich dvěma členy nečekaná láska. Dívka Kočka z kmene Amuletů a Huban z kmene Talismanů nehodlají na vzájemné nepřátelství svých předků navazovat. A právě díky jejich lásce získává slovo oheň zcela novou symboliku.

Ačkoli se děj odehrává v pravěku, inspirací pro vznik hry byla klasická Shakespearova tragédie Romeo a Julie. V inscenaci s hudbou Vratislava Šrámka si zahraje kompletní herecký soubor s více než dvěma desítkami loutek různé velikosti. O výpravu se postarala hned trojice osobitých tvůrců – Kamil Bělohlávek (scéna a kostýmy) a Petr Kavan s Galinou Kavanovou, kteří jsou autory loutek. A právě loutky Petra Kavana, známého českého sochaře a řezbáře, budou k vidění nejen v nové inscenaci, ale také v samostatné výstavě, která od 1. října zdobí divácké prostory baru a bývalé kuřárny Naivního divadla.

V týdnu před samotnou slavnostní večerní premiérou, která se uskuteční v sobotu 10. října v 17:00 hodin, zhlédnou představení nejdříve žáci prvních stupňů základních škol, kterým je tato novinka určena, další uvedení pro veřejnost je plánováno na sobotu 31. října v rámci rodinného odpoledne.

Jana Pittnerová, 3. 10. 2020

Článek zatím nemá žádný komentář.
Vložit komentář:

Jméno a příjmení (povinné)

Příspěvek

Potvrďte, prosím, že nejste loutka: napište jméno Hurvínkova otce

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.