Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!
Loutky v nemocnici DD CDFoto:

Soubor Dejvického divadla a Loutky v nemocnici se spojily při nahrávání pohádek pro nemocné děti

Proti nudě a dlouhé chvíli v nemocničních postelích bojují společně s Loutkami v nemocnici přední herecké osobnosti současnosti. Členové souboru Dejvického divadla namluvili pět audio pohádek, které budou dělat radost hospitalizovaným dětem po celé republice.

Nové album nese název Dárek a jiné pohádky. V režii Marky Míkové, za doprovodu scénické hudby Beaty Hlavenkové, se na CD představí Ivan Trojan, Simona Babčáková, Pavel Šimčík, Zdeňka Žádníková, Martin Myšička, Klára Melíšková, Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Lenka Krobotová, Miroslav Krobot a Václav Neužil.

Křest CD se uskuteční ve středu 2. října v 18:00 v Kavárně Dejvického divadla v Praze 6. Nebudou chybět ani osobnosti, které se na vzniku CD podíleli.

Na nahrávce mohou posluchači slyšet povídky inspirované klasickými pohádkami pro děti, ale také velkými napínavými příběhy pro starší.

Loutky v nemocnici, MelíškováFoto: Petr Kubín

„Vybrali jsme pět příběhů a ty dětem hrajeme u postýlek. Seřadili jsme je v takovém pořadí, aby věkově odpovídaly tomu, jak děti, které si CD pustí, budou postupně usínat,“ odhaluje záměr alba Marka Míková a dodává: „Začínáme hravým příběhem Boudo Budko v podání Ivana Trojana, pokračujeme dětským hororem – pohádkou O neposlušných kůzlátkách, jejíž interpretace se ujali Simona Babčáková a Pavel Šimčík. Další v pořadí je detektivní příběh s dobrým koncem – Pučálkovic Amina, kterou namluvili Pavel Šimčík, Zdeňka Žádníková a Martin Myšička. Předposledním příběhem o cestě plné fantazie, legrace a naděje, je pohádka Dárek, podle níž je celý disk pojmenovaný. Zde uslyšíte Kláru Melíškovou, Hynka Čermáka a Lukáše Příkazkého. CD vrcholí dobrodružným Mauglím v interpretaci Lenky Krobotové, Miroslava Krobota a Václava Neužila.“

„Prostřednictvím příběhů, které jsme namluvili, posíláme dětem pozdravy a přání, ať jsou brzo zdravé,“ vzkazuje za všechny herce Dejvického divadla Ivan Trojan.

„Byla to moc krásná práce. Pevně věřím, že si interpretační virtuozitu herců, jež postavám propůjčili svůj hlas, užijí nejen nemocné děti ale všichni posluchači,“ ještě doplňuje Marka Míková, která jednotlivé příběhy pro CD sepsala a je zároveň uměleckou vedoucí souboru Loutky v nemocnici.

Loutky v nemocnici, MyšičkaFoto: Petr Kubín

CD budou v nemocnicích a léčebnách rozdávat během svých návštěv právě členové spolku Loutky v nemocnici. U nemocničních lůžek již 14 let dokazují, že hudba a příběhy, zvláště ty v podání Loutek v nemocnici pacienty potěší a mohou i pomáhat s uzdravováním. Dárek a jiné pohádky jsou v pořadí již pátým audio projektem, jež nezisková organizace připravila.

Nahrávání proběhlo ve Studiu BEEP.

Činnost Loutek v nemocnici můžete podpořit i Vy. Najděte si na www.loutkyvnemocnici.cz formu, která je vám blízká!

Jakub Matějka, 26. 9. 2019

Článek zatím nemá žádný komentář.
Vložit komentář:

Jméno a příjmení (povinné)

Příspěvek

Potvrďte, prosím, že nejste loutka: napište jméno Spejblova syna

MEZINÁRODNÍ MAGISTERSKÝ PROGRAM PUPPETRY – VÝZVA

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.