Loutkar.online
Minor, Praha Lipany

O loutky doma zakopávám od dětství

Ondřej Nosálek získal ocenění za herecký výkon v inscenaci Zá-to-pek! pražského Divadla Minor. Jak už to mezi loutkáři bývá, je Ondřej Nosálek pokračovatelem rodinné loutkářské tradice. V rozhovoru popisuje své dětství v Divadle loutek Ostrava, svou cestu do Divadla Minor, k jehož ansámblu neodmyslitelně patří již šestnáct let, svůj zájem o loutky i další umělecké aktivity, jichž rozhodně není málo.

Celý článek >

Hubička

Ve školách musí uvěřit, že návštěva divadla patří k důležitým aktivitám

Po více než dvaceti šesti letech skončil na vlastní žádost ředitel brněnského Divadla Radost Vlastimil Peška. Na základě výběrového řízení jej v této funkci počátkem července letošního roku nahradil Pavel Hubička, který se jako scénograf podílel na více než sto sedmdesáti inscenacích realizovaných převážně na zahraničních scénách.

Celý článek >

Branislav Mazúch

Otevřenost, vnímavost, spoluzodpovědnost, spolupráce

V září loňského roku se stal novým vedoucím katedry alternativního a loutkového divadla pražské DAMU režisér Braňo Mazúch, jehož zevrubný portrét jsme přinesli v čísle 2/2016 (s. 56–58). Kudy se bude katedra pod jeho vedením ubírat a na co on sám klade při výchově nové divadelnické generace největší důraz?

Celý článek >

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi výstava UNI…CO? UNIMA! 90 let

UNI…Co? UNIMA!

Letos v květnu uplynulo 90 let od založení mezinárodní loutkářské organizace UNIMA.

Celý článek >

Vozichet – Ruda Hancvencl Malý, hubený a jednooký Loutkářská Chrudim 2019

Marionety snadno a rychle

Z programu letošní Loutkářské Chrudimi vybíráme: Malý, hubený a jednooký (Vozichet – Ruda Hancvencl, Jablonec nad Nisou). Rozhovor: Barbora Jurašková.

Celý článek >

Mízou do dřeva, Hradech Králové Kdyby se ztratili Loutkářská Chrudim 2019

Kdyby byla papírová basa

Z programu letošní Loutkářské Chrudimi vybíráme: Kdyby se ztratili… (Mízou do dřeva, Hradech Králové). Rozhovor: Barbora Jurašková.

Celý článek >

Rámus, Plzeň D + Š + B 2019 Loutkářská Chrudim 2019

Kdo jsou ti tři?

Z programu letošní Loutkářské Chrudimi vybíráme: D + Š + B 2019 (Rámus, Plzeň). Rozhovor: Sára Kordová

Celý článek >

Spolek loutek LOUTKINO Brno Rybář a velryba Loutkářská Chrudim 2019

Nechtěli jsme dělat žádnou řachandu

Z programu letošní Loutkářské Chrudimi vybíráme: Rybář a velryba (Spolek loutek LOUTKINO Brno). Rozhovor: Magda Zicháčková

Celý článek >

Loutková scéna Radost Strakonice Deidre Loutkářská Chrudim 2019

Keltský minimalismus

Z programu letošní Loutkářské Chrudimi vybíráme: porotou oceněná inscenace Deidre (Loutková scéna Radost Strakonice). Rozhovor: Ema Šlechtová

Celý článek >

Divadlo evropských regionů 2019

HAPPENING (nejen jako) VZPOURA PROTI STERILITĚ

Rozhovor s Matijou Solcem.

Celý článek >

Starší články >

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.