Loutkar.online
Divadlo loutek Ostrava Fuj je to

Z domu domů

Inscenace Fuj je to! (Divadlo loutek Ostrava) zahájila poslední festivalový den a nabídla divákům příběh o pejskovi Harykovi, který uteče svým páníčkům. Píše Viktor Prokop.

Celý článek >

Krutý krtek Romské pohádky

Dvě pohádky z Mateřinky

Ráda bych z dnešního dne vyzdvihla originální příběh postav ze smyšlené severské pohádky Divadla Minor a Romské pohádky Krutého krtka. Píše Tereza Dostálová.

Celý článek >

Divadlo Minor Nanuk

Divadlo Minor: Nanuk

Autorská inscenace Nanuk upoutala diváky na prvním místě jímavým příběhem, připomínajícím svým tematickým laděním klasické disneyovské pohádky. Píše Tobiáš Nevřiva.

Celý článek >

Divadlo Alfa Ťuk ťuk Tučňák

Divadlo Alfa: Ťuk, ťuk, ťuk. Tučňák

Je to zvláštny pocit. Človek tomu už ani nechce veriť, ale deje sa to. Druhé ráno som sa prebudil v divadle. Počas festivalu. Na hrudi som mal hrejivý pocit, na ktorý som už skoro zabudol. Rýchlo som sa obliekol, bežal po schodoch dole a vošiel do sály tesne pred začiatkom predstavenia. Píše Karol Filo.

Celý článek >

Divadlo DRAK, Do hajan

DO HAJAN! Divadla DRAK


Divadlo DRAK na letošní Mateřince představilo také dětskou pohybovou inscenaci režisérky Veroniky Poldauf Riedlbauchové s názvem Do hajan! Píše studentka scénografie na KALD DAMU Tereza Dostálová.

Celý článek >

Mizerová, Svobodová, Smolík, Vitvar Baba Jaga

Škrobotník, Šlundra a Šibová – Baba Jága (Noha-hnát)

„Běžte si sednout dopředu,“ oslovila mě šeptem před začátkem představení mýtická postava se strašidelnou maskou, lomozíc přitom kovovými zvonci, a popostrčila mě svým dlouhým dřevěným nosem směrem do první řady. Usadili jsme se v příjemném sále Naivního divadla na spojeném sedadle pro dva diváky. Na drátě svítily zavěšené tykve a vrhaly na celou místnost opar tajemné východní poutě. Z Mateřinky píše Tobiáš Nevřiva

Celý článek >

Divadlo DRAK, Šípková Růženka

Vrátím se. A silnejší

Tohtoročný festival Mateřinka v Liberci zahájilo Divadlo DRAK z Hradce Králové predstavením Šípková Růženka. Už pri príchode do sály nás, ako dominanta scény, vítal model zámku, ktorý obsiahol skoro celé javisko.

píše Karol Filo

Celý článek >

Program Mateřinka 2021

Mateřinka 2021 začíná

První den festivalu Mateřinka jsem zahájila španělskou inscenací Nové boty divadla Teatre de L’HOME DIBUIXAT. Píše Tereza Dostálová.

Celý článek >

Proces 017

Klauzurní festival alternativního a loutkového divadla Proces nabízí možnost zhlédnout tvorbu této katedry. Festival, kde je možné vidět snad všechno, spojovala výstava Vykopávky, obsahující scénografické artefakty z většiny představení. Kromě nich byly na výstavě k vidění i práce jednotlivých studentů dle zadání pedagogů.

Celý článek >

Dlouhý, Široký a Bystrozraký, KALD DAMU

Mateřinka očima studentů KALD, den pátý

Dlouhý, Široký a Bystrozraký, vi.TVOR – KALD DAMU

Celý článek >

Starší články >

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.