Continuo Ostrovy Pokoje

Diváci letos zabydlí s Divadlem Continuo POKOJE.

Každoroční mezinárodní divadelní site specific projekt, který Divadlo Continuo pořádá již od roku 1997, se letos uskuteční již po pětadvacáté a bude se konat přímo na Švestkovém Dvoře v Malovicích, sídle souboru. Každý večer od 27. července do 1. srpna vždy od 21 hodin zabydlí herci společně s diváky POKOJE pod širým nebem.

Celý článek >

DRAK pátračka

Hradecká kulturní pátračka

1.7.2021 zahájí šest kulturních organizací Hradce Králové svůj společný letní projekt pod názvem Hradecká kulturní pátračka.

Celý článek >

polarka grafika

SAMOsTAtnost – Divadlo Polárka plánuje novou sezónu

Šest premiér o samotě a samostatnosti uvede v nové sezóně brněnské Divadlo Polárka. Téma vychází z uplynulého roku a půl, kdy nezvyklou samotu zažívaly děti i dospělí – snaží se ale hledat i pozitivní stránku: zjistit, co nám to přineslo za zkušenost, co nového jsme se naučili a poznali.

Celý článek >

Spectaculo Interesse 2019

Festival Spectaculo Interesse letos neproběhne

Zásadní komplikací dramaturgické přípravy festivalu bylo to, že v rozhodujícím období byl svět ochromen pandemií koronaviru.

Celý článek >

Do Hajan

Festival Mateřinka rozdal ceny

Mezinárodní festival profesionálních loutkových divadel Mateřinka 21 byl v sobotu odpoledne slavnostně zakončen vyhlášením výsledků. Na základě výroku pětičlenné odborné poroty bylo uděleno deset cen za individuální výkony v nejzdařilejších inscenacích.

Celý článek >

divadlo Radost nové logo

Kočovné divadlo zahraje Hamleta

Divadlo Radost otevírá své dveře divákům se zbrusu novou divadelní hrou Hamlet on the road. Inscenace je koncipována jako kočovné divadlo, které se divákům představí i mimo domovskou scénu. Do brněnského plenéru totiž vyjede „on the road“ vlastním divadelním vozem. Premiéra se uskuteční na velké scéně divadla v pátek 18.června ve 20 hodin.

Celý článek >

Program Mateřinka 2021

Liberec ožije loutkovým divadlem, koná se mezinárodní festival Mateřinka

Ve dnech 15. až 19. června 2021 se do Liberce sjedou profesionální loutkáři nejen z České republiky, ale i ze zahraničí, aby v rámci festivalu Mateřinka představili výběr toho nejlepšího ze současného loutkového divadla pro děti předškolního věku.

Celý článek >

Handa Gote

Handa Gote research & development 2005–2020

Galerie NTK, která sídlí v budově dejvické Národní technické knihovny, se po několikaměsíční přestávce vrací ke svému výstavnímu programu retrospektivní přehlídkou tvorby pražské umělecké a divadelní skupiny Handa Gote.

Celý článek >

Líšeň Zpověď bachaře

DIVADLO LÍŠEŇ: ZPOVĚĎ BACHAŘE

Divadelní zúčtování s komunistickou minulostí. Odpověď na mementa lásky i hrůzy vrytá do omítek cel žalářů. PREMIÉRA 10. 6. 2021 v 19.30 v Klubu Leitnerova, Brno.

Celý článek >

Nové logo Muzea loutkářských kultur

V Soulu se chystá zahájení výstavy Tajemství dřevěné loutky

„Tajemství dřevěné loutky“ zní název rozsáhlé výstavy, která představí v Historickém muzeu Soulu fenomén českého loutkářství.

Celý článek >

Starší články >

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.