výstava LAMPION 70

Velkolepá výstava k 70. narozeninám profesionálního loutkového Divadla LAMPION Kladno

4. – 30.11. 2021

Celý článek >

Hamlet on the road Radost

Hamlet on the Road Divadla Radost posbíral ceny na festivalu v Toruni

Divadlo Radost se účastnilo soutěže na 27. Divadelním festivalu loutkového divadla „Setkání“, v polské Toruni. Festival patří ke každoročním událostem v divadelním světě. Setkávají se zde ty nejlepší divadelní soubory z různých evropských zemí. Hamlet on the Road z dílny Divadla Radost a v režii polské režisérky Joanny Zdrady letos soutěžil za Česko.

Celý článek >

Kašpar MLK

Vytvořte loutku do Chrudimi!

Město Chrudim vypisuje veřejnou soutěž: Za loutkami do Chrudimě – realizace exteriérových plastik

Celý článek >

Poslední matador

KOUZLO FINSKÉ LOUTKOVÉ ANIMACE V PODÁNÍ KATARIINY LILLQVIST

Ochočený čáp, jurodivá světice, továrna na boty či legenda o mrtvém vojákovi – to je pelmel krátkých loutkových snímků, které mají společné především jedno: uznávanou finskou režisérku loutkových filmů Katariinu Lillqvist. Retrospektivní přehlídka její tvorby je připravena v rámci letošního programu Mezinárodního festivalu krátkých filmů BRNO16.

Celý článek >

Drak Klinika

Čtvrtým rokem zavítal do Divadla Drak Projekt „Klinika“

I v tomto roce se opět stalo Divadlo Drak na sedm dnů klinickým pracovištěm, kde se v reálu spojuje školní výuka s divadelní praxí.

Celý článek >

Den animace

Den animace letos bude

Občanské sdružení animovaného filmu z.s., pořadatel festivalu Anifilm, chystá po roční pauze opět oblíbenou jednodenní akci s názvem Den animace. Konat se bude ve středu 20. října v pražském kině Bio Oko.

Celý článek >

Divadlo DRAK, Šípková Růženka

Divadlo Drak zazářilo na mezinárodních festivalech a přivezlo si několik ocenění

Inscenace Divadla Drak Šípková Růženka zabodovala v průběhu září na třech mezinárodních divadelních festivalech.

Celý článek >

NDL Babička červené karkulky

V Naivním divadle se usídlili vlci! Vrcholí zkoušení Červené Karkulky

Vlci se po mnoha letech vrací do českých lesů a jejich soužití s lidmi se tím opět stává aktuální. A tak není divu, že se tématu chopilo, samozřejmě v pohádkovém duchu, také Naivní divadlo Liberec. V těchto dnech zde vrcholí zkoušení nové inscenace Babička Červené Karkulky dnes slaví narozeniny!

Celý článek >

minor Zachraňte č. 6

Minor bude zachraňovat roboty

Divadlo Minor uvede v sobotu 2. října od 18:00 premiéru inscenace Zachraňte číslo 6!. Za „záchrannou akcí“ stojí tvůrčí tandem z Divadla Na Zábradlí Petr Erbes a Boris Jedinák. Na jevišti se představí mladá herecká posila Minoru – Michal Bednář, Eliáš Jeřábek, Štěpán Lustyk, Matěj Šíma a Ivo Sedláček. Poslední jmenovaný – mj. člen kapely Fekete Seretlek – je i autorem hudby k inscenaci.

Celý článek >

DRAK R.U.R.

V Labyrintu Divadla Drak se otevře nová interaktivní rodinná výstava Továrna na utopii

Čapkovský rok vyvrcholí v Divadle Drak na podzim rodinnou interaktivní výstavou s názvem Továrna na utopii. Výstava věnovaná utopickým motivům v díle Karla Čapka volně navazuje na autorskou inscenaci R.U.R 2.0, která vznikla u příležitosti stoletého výročí uvedení legendárního Čapkova dramatu R.U.R. právě v Hradci Králové.

Celý článek >

Starší články >

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.