Logo festivalu VyšeHrátky

VyšeHrátky se blíží, první víkend v září nabídnou divadlo, workshopy a doprovodný program pro děti i dospělé

Osmnáctý ročník festivalu pro děti a jejich rodiče s názvem VyšeHrátky se v termínu od 3. do 5. září 2021 uskuteční v prostorách Královské a knížecí akropole na pražském Vyšehradě. Kromě divadelních představení nabídne workshopy různého zaměření, letní kino nebo SWAP dětského oblečení. Vstupenky v prodeji v síti GoOut!

Celý článek >

Polárkový dort 2021

Festival Polárkový dort

Předposlední zářijový víkend se Divadlo Polárka a Björnsonův sad opět rozžijí festivalem Polárkový dort. Divadelní festival pro rodiny s dětmi představí divákům „šuplíkové“ premiéry Divadla Polárka, nazkoušené během pandemie.

Celý článek >

Buchty a loutky

Podzim ve znamení oslav: Buchty a loutky slaví 30 let své existence

Dne 3.9. vypuknou velkolepé oslavy významného životního jubilea divadelního spolku Buchty a

loutky. Program poběží od 15:00 do 22:00 hodin, bude možné přijít později nebo odejít dříve. Vše se

odehraje ve vile ve Střešovicích, v ulici Pevnostní, v čísle 8.

Celý článek >

Lišák Renard NDL

Naivní divadlo zahájí novou sezónu představením pod širým nebem

Naivní divadlo Liberec do nové sezóny vstoupí v pátek 20. srpna představením Lišák Renard, které

zahraje divákům v rámci „Léta na náměstí“ ve 20:00 hodin před libereckou radnicí. Děti

i dospělí se mohou těšit na loutkovou komedii o vychytralém lišákovi, s nímž prožijí

nejedno napínavé dobrodružství.

Celý článek >

Continuo Ostrovy Pokoje

Diváci letos zabydlí s Divadlem Continuo POKOJE.

Každoroční mezinárodní divadelní site specific projekt, který Divadlo Continuo pořádá již od roku 1997, se letos uskuteční již po pětadvacáté a bude se konat přímo na Švestkovém Dvoře v Malovicích, sídle souboru. Každý večer od 27. července do 1. srpna vždy od 21 hodin zabydlí herci společně s diváky POKOJE pod širým nebem.

Celý článek >

Blog: 5. DEN LOUTKÁŘSKÉ CHRUDIMI – POSLEDNÍ VEČER

Předposlední den festivalu jsme měli možnost vidět pouze jedno soutěžní představení Rýžování (Nově přejmenované na Přesýpání) od Hany Voříškové z Chocně. Osmnáct minut autorské poezie nás symbolicky provedlo přesypem písku v hodinách života v jemném podání autorky a hlavní protagonistky.

Celý článek >

Blog: 4. den Loutkářské Chrudimi ve znamení rajské omáčky

Nedělní den nám přinesl hned několik příležitostí se pořádně zasmát. V hlavním programu jsme měli možnost vidět inscenaci Kramářská píseň: O starých dívkách v podání Aleny Štěpánovské, členky souboru Vozichet z Jablonce nad Nisou. Přestavení se neslo v atmosféře nadsázky nad osamělostí v životě a hlavní protagonistka diváky nejednou rozesmála.

Celý článek >

Blog: 3. DEN LOUTKÁŘSKÉ CHRUDIMI KONEČNĚ BEZ DEŠTĚ

Během sobotního dne už vládne trochu letnější atmosféra. Na cestu na představení Nepravá tvář, ve spolkovém domě nám dokonce svítilo sluníčko. S inscenací na Chrudim přijel soubor Úplně nahé divadlo z Veselé nad Moravou. Děj nás vtáhnul do věků Egypta a byli jsme svědky výpovědi o utrpení prostého lidu. Postava sultána si během příběhu prošla nejedním prozřením a jak to tak bývá pravá láska nakonec vyřešila všechny problémy.

Celý článek >

Blog: 2. den Loutkářské Chrudimi očima Nenapalmě Napalmě

Dnes žádná palma (nechtěná dlouhá pauza) neproběhla nebo se nám na divadlech obloukem vyhla. Vyzpovídaly jsme loutku ze dnešních soutěžních představení Haló, chci ven! Hany Voříškové a Toma Mohra z Chocně a dvojici Osamocená z Hradce Králové, která byla tak osamocená, že jsme loutky ani nestihly. Obě se nesla na vlně dojemných poselství a křehkosti.

Celý článek >

Blog: 1. den na Loutkářské Chrudimi a pilotní den programu Nenapalmě Napalmě se Sárou a Bárou

První den festivalu byl zároveň dnem, kdy se naplno rozběhl náš program Nenapalmě Napalmě se Sárou a Bárou. Hodně jsme točily, stříhaly a nahrávaly a naštěstí stihly i trochu divadla. Ačkoliv menší přešlapy a technické potíže se nám nevyhly.

Celý článek >

< Novější článkyStarší články >

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.