Loutkar.online
DER 2018

Vítr vane pouští…

Pondělní dopolední představení Stálého větru francouzských Mravenců v lucerně (Cie Des Fourmis dans la Lanterne) bylo zajímavé z více důvodů než jen proto, jaké to bylo divadlo.

Celý článek >

DER 2018

O včelách jen dobře…

Autorská inscenace Medová královna, kterou v Divadle Drak společně připravila dvojice hostujících tvůrců – dramaturgyně od „Klicperů“ Marie Nováková a Radek Beran z Buchet a loutek – je vlastně takovou moderní variací pohádkového příběhu se vším, co k němu nezbytně patří.

Celý článek >

DER 2018

Řád v neřádu

Přiznám se, že se mi do psaní o Faustovi dvakrát nechce.

Celý článek >

DER 2018

Kde vítězí svět plný barevné fantazie

O tom, jak se divadlo a film mohou vzájemně inspirativně prolínat, se mohli přesvědčit diváci inscenace Cvak, která se odehrává v útrobách miniaturního karavanu, s nímž před Divadlo Drak a Mezinárodní institut figurálního divadla přicestovali dva francouzští loutkáři souboru Cie Des Fourmis dans la Lanterne (Mravenci v lucerně).

Celý článek >

Loutkář 1-2018

Thunder. Enter Jakub Maksymov a kolektiv.

Je to skoro dva roky, co měla premiéru inscenace Tisíc tuctů režiséra Jakuba Maksymova, studenta Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU, která byla velmi pozitivně přijata širší loutkářskou veřejností.

Celý článek >

Loutkář 1-2018

Vydařená aktualizace tradičního námětu

Pohádka iOtesánek je teprve druhou inscenací v repertoáru Divadla b. Její tvůrci Radek Beran a René Krupanský rozhodně nezapřou svou dlouholetou zkušenost ze souboru Buchty a loutky, přesto je však iOtesánek svébytným jevištním tvarem.

Celý článek >

Pipi Dlouhá Punčocha - Divadlo Radost

Smělá kamarádka z Radosti

Když rázovitá figura copaté zrzky dupe v obřích křuskách s kufrem v podpaží a opicí na krku hledištěm a vehementně se s publikem zdraví nejširším možným úsměvem, začnete se možná trochu bát o svou představu Pipi z četby Astrid Lindgrenové.

Celý článek >

Props

Rekvizita ve zkratce

Rekvizita-loutka-objekt-věc. Terminologie a teorie. Veltruský.

Celý článek >

Medová královna_DRAK

Včela a čas

Londýnské Národní divadlo sídlící v rozlehlém brutalistickém komplexu na jižním nábřeží Temže má dlouhodobou snahu vstupovat do městského prostoru a nějakým způsobem ho obohacovat.

Celý článek >

Jsou místa oblíbená tmou... NDL

Půvab černobílé medúzy

Novinka libereckého Naivního divadla s předlouhým a těžko zapamatovatelným názvem Jsou místa oblíbená tmou, kde nikdy a nic na ostrovech se skrývá odlehlých se vymyká standardnímu repertoáru divadla určeného primárně pro děti.

Celý článek >

< Novější článkyStarší články >

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.