Aktuální číslo: 4/2020

Ve čtvrtém čísle Loutkáře roku 2020 se podíváme na tradici loutkového divadla. V jakých podobách je zapsáno na seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO a jak se tradice kraj od kraje na celém světě liší. Uvidíme, co je to Namsadang Nori, Opera dei Pupi, jaké loutky používají v Belgii a ve Francii při slavnostních průvodech a ještě mnohem víc.

Osobností čísla je Blanka Joseph Luňáková. Díky krátkému okénku mezi jarním a podzimním uzavřením divadel přináší Loutkář znovu i několik recenzí. Koronavirus však divadelní svět nadále ochromuje. Dozvíte se, jak dopadá na divadelní festivaly nebo na výuku v ZUŠkách.

Pravidelnou rubriku představující mladé tvůrce uzavřou rozhovory s divadelními uskopeními Toy Machine, Akolektiv Helmut a Československé klacky.

Výzva ITI

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.