Divadlo Drak - konkurz
Divadlo rozmanitostí VangoFoto: I. Ibrahimovič

Na jeviště Divadla rozmanitostí vstupuje Vango

Divadlo rozmanitostí Most uvede v sobotu 23. února 2019 první premiéru sezony 2019: detektivní a dobrodružný příběh Vango.

Výpravná inscenace, která je jevištní adaptací světoznámé knihy současného francouzského autora Timothée de Fombelle (např. Tobiáš Lolness), který za svou tvorbu získal několik mezinárodních ocenění (také prestižní Andersenovu cenu). Inscenaci uvádíme v české (a pravděpodobně i světové) premiéře a vlastní dramatizaci. Představení pro celou rodinu.

Vango je dobrodružným příběhem hrdiny, kterého jako malého chlapce vyvrhlo moře na břeh u Liparských ostrovů. Od této chvíle se rozehrává poutavý a komplikovaný příběh Vangova života, jeho minulosti i minulosti jeho rodičů a předků. Odvíjí se detektivní nit, která pátrá po tom, kdo usiluje Vangovi o život, kde jsou jeho rodiče, kdo je jeho opravdovým přítelem a kdo se tak pouze tváří. Vango miluje přírodu, ve které vyrůstal, Paříž a šplhání po jejích vysokých střechách. A miluje také skotskou dívku Ethel, která se ráda prohání po ulicích ve svém rychlém autě.

Divadlo rozmanitostí VangoFoto: I. Ibrahimovič

V příběhu Vanga se mísí fiktivní postavy se skutečnými a historicky doloženými figurami. Celý děj se odehrává mezi dvěma světovými válkami, v éře vzducholodí, aut, rychlovlaků a mrakodrapů. Výrazně do něj zasahují dobové historické události, objevy a technologické vynálezy. Bleskurychle se střídají atmosféry i rozmanitá prostředí a stupňuje se napětí spřádající se kolem hlavní postavy. Vše se děje na pozadí I. a II. světové války, v období, které bylo opravdovou prověrkou lidských charakterů.

Lenka Krestová, 22. 2. 2019

Článek zatím nemá žádný komentář.
Vložit komentář:

Jméno a příjmení (povinné)

Příspěvek

Potvrďte, prosím, že nejste loutka: napište jméno Hurvínkova otce

ARTýden = 7 dní s uměním

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.