Podpořte Časopis Loutkář nákupem na internetu

Bílý tesák
Divadlo Drak Hradec Králové

3. 3. 2018

Daleko na severu za časů zlaté horečky, v nehostinném místě a v drsné době, vyrůstá ze štěněte Bílý tesák, kříženec psa a vlka. Od přírody má do vínku nadělenou divokost a nespoutanost, nedokáže se jen tak začlenit do smečky psů ani lidí, není přijímán a sám obtížně přijímá. Jeho jinakost ho předurčuje být buď prvním mezi všemi, nebo posledním. Během svého dospívání se setkává s násilím a nenávistí, ale také s laskavostí, ba dokonce i s láskou. Co se nakonec nejsilněji otiskne v jeho duši? “Tlak okolností vykonal na něm své dílo až příliš dobře. Vytvořil z něho bojovného vlka, dravého a nesmiřitelného, nikoho nemilujícího a nikým nemilovaného. Změnit to vše by znamenalo tolik, jako zvrátit celou osobnost, a to v době, kdy už neměl plastičnosti dětství, kdy se každé vlákno jeho bytosti zauzlilo a ztuhlo, kdy osnova života jej utkala v diamantově tvrdé tkanivo, drsné a nepoddajné, kdy jeho duch ztvrdnul jako železo a všechny jeho pudy vykrystalizovaly v pevná pravidla, výstrahy, nechuti a touhy. Potřeboval někoho, kdo by vlídností vzkřísil k životu schopnosti, které v něm dřímaly a už skoro odumřely. Někoho, kdo by změkčil vše, co ztvrdlo, a předělal to v ušlechtilejší tvar.”

Režisér:Jakub Vašíček; scénický výtvarník:Antonín Šilar; kostýmní výtvarnice:Tereza Venclová; hudba:Daniel Čámský; dramaturg:Tomáš Jarkovský

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.