Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Jírová, Kateřina: Milan Forman, Loutkář 3/2018, p. 104

Po absolutoriu loutkářské katedry DAMU (1982) hrál Milan Forman, řečený Hugo, v černém divadle v inscenacích Petr a vlk, Pinocchio a Fantom opery, a to povětšinou v Západním Německu; do Čech pak vozil kamarádům sypané černé i zelené čaje, které tady ještě nebyly moc známé.

V roce 1984 připravoval s Karlem Makonjem, Jiřím Reidingerem a Vladimírem Taussingerem inscenaci Kocourkov, kterou hraje divadlo Trakař příležitostně dodnes (nyní v obsazení V. Taussinger a A. Novotný). Krátce byl členem divadla Ctibora Turby, s nímž připravil inscenaci Archa bláznů (1989), a souboru Pedluke Padluke kolem sochaře Petra Kavana.

Milan Forman měl i svoje kočovné divadlo Forman a Herodes, pod jehož hlavičkou hrál rakvičkárny Učené prase, Prodavač ran holí a Punch a Judy (1986) a inscenace Kašpárek rytířem, Servít nebo Africké pohádky. Divadlo Forman a Herodes hrálo hlavně na poutích a městských slavnostech, ale také v hern…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.