Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Malíková, Nina: FIDENA a UNIMA, Loutkář 3/2018, p. 82–83

V polovině května (13.–17. 5. 2018) se konala v německé Bochumi Rada UNIMA, která se schází vždy ve dvouleté pauze mezi dvěma kongresy. Tentokráte bylo hostitelskou zemí Rady UNIMA Německo, které využilo příležitosti 60. výročí jednoho z nejprestižnějších evropských loutkářských festivalů FIDENA, aby nabídlo pozvaným hostům – zúčastněným 75 radům ze všech členských zemí UNIMA – nejen možnost bilancovat poslední dva roky aktivity nově zvoleného vedení UNIMA, ale také ukázat především současnou německou loutkářskou tvorbu, včetně alternativních projektů domácích i zahraničních. Jubilejní ročník nabídl během 10 dnů 59 nejrůznějších představení a akcí, na kterých se představily soubory i sólisté z 36 zemí. Účast 8 000 diváků na tomto festivalu byla rekordem v jeho šedesátileté historii.

Hlavním účelem účasti na radě UNIMA byla – kromě sledování projektů UNIMA a jejich naplňov…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.