Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Vondráková, Adéla: Loutky po šedesáté sedmé, Loutkář 3/2018, p. 60–64

Loutkářská Chrudim letos opět představila to nejlepší a nejzajímavější, co přinesla aktuální divadelní sezóna. Kromě 19 soutěžních inscenací hlavního programu bylo k vidění ještě 33 dalších z doprovodného programu, včetně inspirativních inscenací profesionálních českých i zahraničních divadel. K vidění byly inscenace přísně loutkové i experimentálnější, soubory hrály s manekýny, marionetami, maňásky, javajkami i stínovými loutkami.

Tomáš Alferi, Martin Hak, Tomáš Jarkovský, Petra Kosová, Blanka Luňáková a Karel Vostárek, kteří byli členy odborné poroty letošního ročníku, ocenili celkem šest inscenací: Asi jsme špatně odbočili…, Lepardessus, Vox populi, Hotel, No, to dá rozum… a Šťastný princ.

Tou nejúspěšnější ze všech se stala inscenace Šťastný princ souboru MajTo ze ZUŠ Petra Ebena (Žamberk), která získala přímou nominaci na Jiráskův Hronov. Inscenace založená na úsporné sc…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
MEZINÁRODNÍ MAGISTERSKÝ PROGRAM PUPPETRY – VÝZVA

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.