Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Hrdinová, Radmila: A zavři si to okýnko, ať nenastydneš!, Loutkář 3/2018, p. 50–51

Přesně po deseti letech od premiéry diváky i kritikou nadšeně přijaté Pohádky o Raškovi přišel její tvůrčí tým v libereckém Naivním divadle s nápadem na další originální pohádku. A to na pohádku regionálně zaměřenou a zároveň svou výpovědí přesahující daleko za hranice libereckého regionu.

Pohádka o Liazce totiž míří z Libereckých automobilových závodů, známých pod zkratkou LIAZ, až na trať světoznámé rallye Paříž–Dakar. Ale nejde jen o přesah geografický.

Autor textu Tomáš Syrovátka a dramaturg Vít Peřina se volně inspirovali autentickým příběhem libereckých konstruktérů, inženýrů Zdeňka Kováře a Radka Fencla, stejně jako osudy dalších členů závodních posádek Liazky na dakarské rallye. A vytvořili trochu pohádkový a trochu skutečný příběh o splněném snu trojice kluků, kteří při nudném rozvážení vratislavického piva po libereckém okrese sní o postavení závodního kami…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.