Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Čížková, Lucie: V DRAKu se děly zázraky, Loutkář 3/2018, p. 44–47

Pokud se v tomto čísle věnujeme divadelní fotografii ve vztahu k loutkovému divadlu, je málo povolanějších odborníků na toto téma než fotograf Josef Ptáček (1946), který mimo jiné dokumentoval slavnou hradeckou éru režiséra Josefa Krofty. Protože jsme o vedení rozhovoru požádali jeho někdejší studentku fotografie, ponechali jsme v něm tykání. (red)

Jak ses dostal k divadlu a tedy k divadelní fotografii?

Jednoduše. Bylo to v době, kdy jsem byl studentem na Střední zemědělské technické škole v Českých Budějovicích. Přes kamaráda jsem se dostal do tamějšího spolku fotografů Foto, a protože mě škola moc nebavila, začal jsem do spolku docházet pravidelně. Jednou nemohl jít jeden z kolegů fotografovat inscenaci do Malého divadla a požádal mě, abych tam došel místo něj se slovy: Nafoť to za mě, za odpoledne to máš hotové. Šel jsem tedy poprvé v životě do loutkového divadla, inscenaci jsem nafotografoval a ře…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
MEZINÁRODNÍ MAGISTERSKÝ PROGRAM PUPPETRY – VÝZVA

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.