Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Vondráková, Adéla: Exkurze do jiného světa, Loutkář 3/2018, p. 40–41

Nejnovější inscenace Divadla bratří Formanů Deadtown diváky zavede na Divoký západ konce 19. století, kde jim bude dělat průvodce kabaretiér Petr Forman s mrtvolně bílou tváří. Deadtown se vyznačuje naprostou dokonalostí formy, která je vpravdě fascinující a která – jak už to u dokonalých věcí často bývá – utlačuje vnitřní význam. Zbraněmi v nekonečném souboji formy s obsahem se tentokrát staly kolty zavěšené proklatě nízko a celkem sedm projektorů.

Podtitul Deadtownu zní Forman Brothers’ Wild West Show a tomu odpovídá i prostor, ve kterém Divadlo bratří Formanů tentokrát hraje. Dřevěný saloon pro 250 diváků sedících na lavicích s obzvlášť strmou elevací si divadlo vozí v kamionu a na každé štaci znovu postaví. V momentě, kdy divák vkročí do saloonu, jako by vstoupil do jiného světa.

První část inscenace totiž skutečně tvoří jakási Wild West Show: v rychlém sledu se střídají taneční a…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
MEZINÁRODNÍ MAGISTERSKÝ PROGRAM PUPPETRY – VÝZVA

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.