Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Josephová Luňáková, Blanka: Ať žijou loutky! , Loutkář 3/2018, p. 6–7

Rozhovor s Václavem Poulem o loutkářských učednických letech, hraní v Alfě, Naivním, a především ve slavném královéhradeckém DRAKu a hlavně o loutkách. (red)

Rozhovor: Blanka Josephová Luňáková

Tíhnul jsi k loutkám už od mládí? Nebo jak to bylo?

Vyučil jsem se mechanikem telefonních ústředen, protože Míla Berger, který bydlel o patro výš, šel na tenhle obor. Tak jsem šel taky, když šel Míla! Bylo to neštěstí pro mě i pro telefonní ústředny. Po vyučení jsem ještě chodil na elektrotechnickou průmyslovku a pak jsem nastoupil do zaměstnání. Ale tam jsem měl jen čtrnáct dní dovolené, a to byl pádný důvod pro to, abych hledal školu, která by kladla co nejmenší odpor.

Jak jsi přišel na to, že je to právě “loutkárna”?

V té době jsem se seznámil s lidmi, co na loutkářskou katedru AMU chodili. Povídali o škole a na jejich doporučení jsem se šel po mnoha letech podívat na loutkové divadlo. Byl to …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

This website is maintained by Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Prague, ID no.: 67363741. The content of this website is subject to copyright law and without consent of its owner may not be disseminated further. The owner does not accept any responsibility for the content of third-party websites linked from this site.